Δελτία Τύπου — July 12, 2013 7:29 am

Πρεμιέρα με κοσμοσυρροή στο Βραχάτι

Posted by

 

DSC_0159

Ο κόσμος ήταν ο MVP της πρώτης ημέρας της 3ης φάσης του 13ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Beach Soccer Open, που διεξάγεται στο γήπεδο Beach Soccer στο Βραχάτι της Κορινθίας. Στο καταπληκτικό γήπεδο της παραλίας του Βραχατίου υπήρξε κοσμοσυρροή με ενθουσιώδεις φιλάθλους του ποδοσφαίρου της άμμου να γεμίζουν τις κερκίδες και να χειροκροτούν τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.
Οι αγώνες θα συνεχιστούν αύριο Παρασκευή 12-07-2013 και μεθαύριο Σάββατο 13-07-2013 και θα κορυφωθούν την Κυριακή 14-07-2013 με τους ημιτελικούς, τον τελικό και τον αγώνα επίδειξης της Beach Soccer Hellas με τους All Star του τουρνουά.
Ο νικητής του τουρνουά θα πάρει το εισιτήριο της συμμετοχής στην τελική φάση του 13ου Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Soccer Open.
Να σημειωθεί ότι οι αγώνες στο Βραχάτι διεξάγονται με την μεγάλη βοήθεια του Δήμου Βέλλου – Βόχας και του Λιμενικού Ταμείου Βραχατίου και όχι του λιμεναρχείου όπως εκ παραδρομής έχει ειπωθεί. Η Πανελλήνια Ένωση Ποδοσφαίρου Άμμου ευχαριστεί τον Δήμαρχο κ. Αννίβα Παπακυριάκο και τον πρόεδρο του Ταμείου κ. Τάκη Μαρινάκο.

Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας

16.00 Ηθοποιοί – Korinthians f.c. 7-0
16.45 Ναυάγια – Sweet Pleasures 4-3
17.30 Ακατάλληλοι – Αναγέννηση Βέλλου 6-4
18.15 Goliath F.C. – Drink Team 3-3
19.00 Balibar –Πύραυλος 7-4

Το πρόγραμμα της Παρασκευής 12-07-2013
16.00 Anemos – Sweet Pleasure
16.30 Drink Team – Οbilits
17.00 Anemos – Ναυάγια
17.30 Ροσονιέρι – Ακατάλληλοι
18.00 Goliath f.c. – Obilits
18.30 Ροσονιέρι – ΑναγέννησηΒέλλου
19.00 Δραπετσώνα – Πύραυλος
19.30 Champions – Goliath F.C.
Το πρόγραμμα του Σαββάτου 13-07-2013

09.30 The Saints – Drink Team
10.00 Mitsuko – Golden
10.30 Ρωμαίοι – Αναγέννηση Βέλου
11.00 Διόνυσος – Balibar
11.30 Sub marine – Ναυάγια
12.00 The Saints – Champions
12.30 Mitsuko – Ηθοποιοί
13.00 Δραπετσώνα – Διόνυσος
13.30 Ακατάλληλοι – Ρωμαίοι
14.00 Champions – Drink Team
14.30 Goliath f.c. – The Saints
15.00 Golden – Hθοποιοί
15.30 Sweet Pleasure – Sub Marine
16.00 Corinthians f.c. – Golden
16.30 Balibar – Δραπετσώνα
17.00 Obilits – Champions
17.30 Πύραυλος – Διόνυσος
18.00 Ρωμαίοι – Ροσονιέρι
18.30 Mitsuko – Corinthians f.c.
19.00 Anemos – Sub Marine
19.30 Obilits – The Saints

  • Share this post:
  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg

Comments are closed