Δυνατές αναμετρήσεις στην Παραλία Αλμυρής στην Κόρινθο

Posted by
 



Στην Παραλία Αλμυρής μπροστά από το beach bar ANEMOS στην Κορινθία συνεχίζεται με εμείωτο ενδιαφέροον για δεύερη μέρα η τέταρτη Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ΓΕΡΜΑΝΟΣ Beach Soccer 2011.

Οι πολυάριθμοοι φίλοι του αθλήματοος κατέκλυσαν για δεύτερη μέρα τις εξέδρες του γηπέδου beach soccer χειροκροτώντας έντονα τις προσπάθειες των αθλητών για το πλούσιο θέαμα που τους προσέφεραν.

Ωραία ψαλίδια, περίτεχνες ενέργειες, θεαματικές κεφαλιές και δυνατά σουτ ήταν το κύριο μενού των αποοψινώνν αγώνων του προγράμματος.

 

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ν.2

Κόρινθος 08-07-2011

 

Αποτελέσματα Παρασκευής:

 

Καζαμπλάνκα – Μπυραρία 3-2

Καζαμπλάνκα γκολ:  Σέννης , Μάρκελος 2

Μπυραρία γκολ: Εσμετόφ, Γκεζερλής

Ελλάς Βέλλου – Νεμέα 6-5

Ελλάς Βέλλου: Αντωνόπουλος 3,  Αραπι 1, Κλαδάκης 2

Νεμέα : Φιλης 2, Τσώτος 2, Μπακασέτας 1

Καζαμπλάνκα – Όνειρα 0-5

Καζαμπλάνκα γκολ:

Όνειρα γκολ: Βλάσσης, Φραγκάκης, Μπόρσης , Αναργυρου, Αράπογλου

Χαβαλένθια – Όμπιλιτς 5-7

Χαβαλένθια γκολ: Κουρτσανίδης 2, Τσινακίδης, Τσορτανίδης, Μαυρίδης

Όμπιλιτς γκολ: Γεωργαρής Χ. 2, Γεωργαρής Σ. 3, Μπαστούνης, Ιατρόπουλος

Μουρακάρι – free café 0-3 α.α.

Gaspar Boys – Botafongo

Gaspar Boys γκολ: Λάζαρης, Κατσαρέλιας, Βέρρας 2, Μήτσουλας, Κασπίρης

Botafongo γκολ:  Λυσάνδρου

Χαβαλένθια – Champions 4-3

Χαβαλένθια γκολ: Κουρτσιανίδης , Ταραλίδης, Τσινακίδης, Τελίδης.

Champions γκολ: Γκρίτζαλης, Καφαντάρης, Ζιώγας

Πρόγραμμα Σαββάτου

 

10.00     Τενεάτης                             Una manita

10.30     Καζαμπλάνκα                   Αφροδίτη Hotel

11.00     Νιάου                                   Gaspar Boys

11.30     the saints                            Champions

12.00     Αφροδίτη Hotel                Μπυραρία

12.30     Διόνυσος                             Botafongo

13.00     χαβαλένθια                       the saints

13.30     murakari                              una manita

14.00     nautica                                                 Ελλάς Βέλλου

 

15.00     Όμπιλιτς                              Champions

15.30     Νιάου                                   Botafongo

16.00     Τενεάτης                             murakari

16.30     Διόνυσος                             Gaspar boys

17.00     nautica                                 Νεμεα

17.30     Όμπιλιτς                              the saints

18.00     Αφροδίτη Hotel                Όνειρα

18.30     free café                              una manita

19.00     Νιάου                                   Διόνυσος

19.30     nautica                                 Άνεμος

Πρόγραμμα Κυριακής

 

Προημιτελικά

10.00

11.00

12.00

13.00

Ημιτελικά

14.30

15.30

 

18.00     Μεγάλος ΤΕΛΙΚΟΣ

19.00     Ελλάδα – All Stars

 

Ο Τελικός και ο αγώνας επίδειξης την Κυριακή (10-07-2011) θα μεταδοθούν ζωντανά από το Τρίτο Κανάλι της Ελληνικής τηλεόρασης.

 

Αύριο (Σάββατο) ξεκινάει και το beach soccer festival στον περιβάλλοντα χώρο του γηπέδου με όμορφα happenings από τον Γερμανό και την Νόκια που είναι χορηγοί Τίτλου του πρωταθλήματος αλλά και από την εταιρεία Bwin.

 

 

 

 

Tags:
  • Share this post:
  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg

Comments are closed